Yapı tekniklerinin değişimleri ve çeşitlilikleri geçmişten günümüze farklılıkları bünyesinde barındırarak gelişmiştir. Ahşap yapılarının kökeninin Anadolu olduğu söylenebilir. Bu gelişimler coğrafyalar arasında yapılarda kullanılan malzemenin değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır. Bir yapının temel taşlarından oluşan yapı malzemeleri; taş, tuğla, demir, kum, çimento gibi ana maddelerden oluşmaktadır.

Son zamanlarda uluslararasında olduğu gibi Türkiye’de de yapı teknikleri yapı malzemelerini etkilemiştir. Yapı malzemelerinin avantajları olduğu kadar dezavantajları da olduğu bilinmeli ve yapıya uygunluk yani bölgesel faktörlerde baz alınarak yapılar inşa edilmelidir. Bu bilincin farkında olarak adım atan Kurtgöz İnşaat yapılarını Kozan / Adana’dan başlayarak Türkiye geneline en ince işçilik ve detaylarıyla saygıdeğer müşterilerine buluşturmaktadır.

Kurtgöz İnşaat sektördeki inşaat malzemelerinin alım satımını da yapmaktadır. Kozan /Adana’da birçok bayiliği bünyesinde barındırarak müşterilerine şahsına münhasır avantajları sunmaktadır.

 

 

 

 

 

KURTGÖZ İNŞAAT

METEHAN KURTGÖZ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI